STUDIO ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

Projektujemy zieleń miejską, przy firmach oraz ogrody przydomowe.
 

Istota projektowania ogrodów

Przestrzeń jest niezbędna do życia dla każdego z nas, dlatego zarówno w miastach, jak i wokół domu warto zadbać o zagospodarowanie każdego fragmentu. Parki, ogrody czy nawet rośliny wtłoczone w najmniejszy skrawek gruntu stanowią bezcenne oazy zieleni. Dziś przy wciąż wzrastającym tempie życia coraz bardziej doceniamy ich siłę. Ogród może być naszym fragmentem raju na ziemi, gdzie czas biegnie swoim równym tempem, a wszystkie zmiany wywoływane są wyłącznie przez naturę.

Zadaniem architekta krajobrazu jest zrealizowanie tej wizji, nie jest to proste, ponieważ z jednej strony

każdemu z nas rysuje się trochę inny obraz ogrodu idealnego przed oczami, z drugiej zaś jesteśmy ograniczeni posiadanym terenem. Wizję naszą zakłócić mogą także warunki siedliskowe, ekspozycja działki czy jej położenie.

Pod terminem dobry projekt kryć się musi wiele pojęć: ładna kompozycja, ciekawa kolorystyka, fajne detale architektoniczne… Ale dobry projekt to przede wszystkim projekt odpowiadający potrzebom i wymaganiom inwestora – pamiętajmy, że ogród nie jest dla roślin,

ale dla nas, projekt wpisujący się w krajobraz, a zarazem harmonizujący z istniejącą architekturą oraz warunkami terenu, projekt spójny stylistycznie, w którym każdy element czy rozwiązanie użyte są zasadnie.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że na idealny ogród składają się trzy nieodłączne etapy: projekt, realizacja i pielęgnacja. Każdy z nich wymaga fachowej wiedzy i lat doświadczenia. Wybierając firmę należy zwrócić uwagę czy jest ona w stanie zaoferować nienaganne przeprowadzenie każdego z nich.

Ogrody przydomowe

Zaczynając pracę nad projektem, szukamy inspiracji, która zadecyduje o stylu oraz przeznaczeniu ogrodu. Po znalezieniu odpowiedniego tematu ogrodu tworzymy wizję miejsca optymalnego zarówno dla właścicieli,

czytaj więcej ...
jak i dla roślin. Specyfika ogrodu przydomowego polega na tym, że istniejąca roślinność ma służyć ludziom na wiele sposobów i tylko wydobycie każdego z nich sprawi, że kawałek terenu wokół domu stanie się naszym rajem na ziemi. Prawdziwy ogród to miejsce stale żyjące, zmieniające się wraz ze zmianą pór roku, miejsce, w którym rośliny, zwierzęta i ludzie wzajemnie się uzupełniają czerpiąc z tego obopólne korzyści. Ogród harmonijnie łączy się z krajobrazem, nie naruszając jego naturalnego przebiegu. Realizując tę wizję, opieramy się przede wszystkim na doborze gatunkowym, który to decyduje o charakterze ogrodu. Gramy barwą, zapachem, pokrojem, strukturą roślin, tworząc z nich kompozycje nacechowane lekkością, wykwintnością, spokojem czy szaleństwem. Nie bez znaczenia pozostają towarzyszące elementy ogrodu jak układy wodne, punkty uwagi czy meble ogrodowe – to one nadają charakter założeniu oraz zapewniają jego użytkownikom wszelkich przyjemności i udogodnień. Wszystkie te połączenia tworzą nam styl ogrodu oraz decydują o jego niepowtarzalności i indywidualności. Tylko mądre połączenie elementów roślinnych, wszelkich dodatków i idei w jedną całość zaowocuje nam stworzeniem ogrodu będącego fragmentem naszego raju na ziemi, miejsca, do którego z utęsknieniem będziemy wracać po ciężkim dniu, miejsca, które zapewni nam codzienne obcowanie z żywą naturą.

Zieleń przy firmach

Wychodząc z założenia „jak cię widzą, tak cię piszą” oferujemy ciekawe rozwiązania, stawiające w pierwszej kolejności na pozytywne wrażenia wizualne, nie zapominając jednak o prostocie oraz łatwości pielęgnacji. Stosujemy wiele

czytaj więcej ...
sprytnych rozwiązań jak np. dopasowanie projektu do charakteru firmy, a nawet charakterystycznych produktów czy usług świadczonych przez firmę. Działania takie sprawiają, że miejsce przyciąga wzrok i zostaje w głowach przyszłych klientów.

Zieleń miejska

Nasze projekty są gruntownie przemyślane. Stawiamy w nich w pierwszej kolejności na wygląd i funkcjonalność, ale także uwzględniamy trudności, jakie niesie środowisko miejskie. Tworzymy założenia indywidualnie dla każdego miejsca, biorąc pod uwagę

czytaj więcej ...
skomplikowany dobór gatunkowy, bazujący głównie na roślinach odpornych i rodzimych. Obserwacje oraz analiza uwarunkowań sprawiają, że poszczególne komponenty projektu znajdują swoją trafną lokalizację, a założenie składa się w harmonijną całość. Głównym zadaniem projektu jest tworzenie indywidualnego charakteru miejsca, zarówno parku, skweru czy małej alejki… Nie ma mowy o przypadkowym łączeniu elementów. Tworzymy miejsca przyciągające mieszkańców, sprawiamy bowiem, że mieszkańcy utożsamiają się z nimi i chcą do nich wracać.

Kompleksowe realizacje terenów zieleni

prace ziemne

instalacje systemów nawadniających

sadzenie roślin

zakładanie trawników

Usługi ogrodnicze

prace pielęgnacyjne w terenach zieleni

instalacje robotów koszących

nawożenie ogrodów

wycinanie i karczowanie drzew