Centrum Ogrodnicze

powstało w 1989 roku jako pierwsze w Koninie.
 

Nasze centrum pracuje cały rok! Oto nasza stała oferta:

Rośliny:

 • drzewa i krzewy iglaste i liściaste, materiał ten pochodzi z własnej szkółki,
 • rośliny doniczkowe do dekoracji domów i biur,
 • nasiona i cebule kwiatowe,
 • artykuły florystyczne, dekoracyjne, kwiaty sztuczne i suszone.

Akcesoria:

 • donice ceramiczne i plastikowe, artykuły florystyczne i dekoracyjne,
 • akcesoria ogrodnicze: grabie szpadle sekatory, folie,
 • elementy do nawadniania: węże, zraszacze, złączki,
 • elementy do systemów nawadniania automatycznego firmy Rain Bird, Hunter, Irritec.

Inne:

 • podłoża ogrodnicze firm: Hollas, Kronen, Substral,
 • kora,
 • nawozy specjalistyczne firm: Substral, Pokon, Florovit, Osmocote,
 • środki ochrony roślin: owadobójcze, grzybobójcze, herbicydy.

Fachowo doradzimy Wam w zakresie nawadniania, stosowania środków ochrony i doboru roślin.

 

Rok w „Mój Ogród”:

Po chłodach zimy z pasją i świeżą energią rozpoczynamy wiosenne prace w ogrodzie, na działce, balkonie czy choćby parapecie okiennym. Proponujemy duży wybór nasion kwiatów, warzyw, ziół i cebul kwiatowych. Posiadamy w sprzedaży również specjalistyczne podłoża do różnego typu upraw. W tym okresie kupicie u nas wczesnowiosenne rośliny m.in. bratki, niezapominajki, stokrotki itp. Oferujemy też propozycje dekoracji wielkanocnych. Podczas okresu zimowego planowania, jak i późniejszej realizacji projektów architektury ogrodowej służymy pomocą!

Wakacyjna pora to czas na prace pielęgnacyjne, nawożenie i ochronę Twoich roślin przed chorobami i szkodnikami. W doborze preparatów do oprysków pomoże nasz dobrze wyszkolony personel. Możecie także na nas liczyć w przypadku konieczności zainstalowania systemów nawadniających – dysponujemy pełnym wyborem elementów i doradztwem. Warto pamiętać, że w tym okresie można dosadzać w ogrodzie rośliny: iglaki, krzewy liściaste, drzewa pnącza, które oferujemy w pojemnikach. Znajdziecie u nas nowości wśród bylin: żurawki, funkie, peonie czy trawy rabatowe. Możesz kupić również róże w pojemnikach – mamy zawsze duży wybór odmian.

Jesienne wyciszenie wcale nie oznacza odpoczynku dla ogrodnika! Wręcz przeciwnie – wtedy praca w ogrodzie wre. To dobry moment na przesadzanie, sadzenie roślin z gołym korzeniem, lokowanie nowych drzew, krzewów owocowych czy róż. Jest to również dobry okres na flancowanie cebul kwiatowych – w naszym centrum ogrodniczym kupicie tulipany, narcyzy, hiacynty, krokusy i inne kwiaty, które wczesną wiosną intensywnie zabarwią Wasz ogrodowy pejzaż. Jesienne chłody przypominają też o zabezpieczeniu roślin przed mrozami –proponujemy sprzedaż kory i włókniny. Październik to również czas przygotowywania grobów na uroczystość Wszystkich Świętych – u nas znajdziecie barwne chryzantemy, wrzosy, wrzośce, a także pełen wachlarz kwiatów sztucznych.

Od początku grudnia  w naszym centrum ogrodniczym poczujecie magię świąt! Choinka duża, mała, cięta czy w doniczce? Nasze drzewka z pewnością sprostają świątecznym aranżacjom Waszych wnętrz, a inspirację również niosą oryginalne ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne, które mamy w ofercie. Nawet w okresie zimowym nie zapomnijcie o Waszych ogrodach! To najlepszy moment na przycinanie i bielenie drzew – u nas w sprzedaży wapno, narzędzia, sekatory, piły i pasty do smarowania ran.

Centrum jest czynne w dniach:

Styczeń-Luty:
PN-PT: 8:00 – 16:00
SO: nieczynne
ND: nieczynne

Marzec-Październik:
PN-PT: 8:00 – 18:00
SO: 8:00 – 16:00
ND: nieczynne

Listopad:
PN-PT: 8:00 – 16:00
SO: 8:00 – 16:00
ND: nieczynne

Grudzień:
PN-PT: 8:00 – 18:00
SO: 8:00 – 16:00
ND: czynne w niedziele handlowe 8:00 – 14:00

Kraśnica Kolonia 28 – koło Konina
62-590 Golina

tel./fax: 63 245 01 39